Trápí Vás rozšířené žilky a začervenání v obličeji?

Kuperóza je postižení drobných žilek v kůži, které strácejí svou pružnost a tvoří se drobné kožní výrony, nebo v nich krev zůstává bez možnosti odtoku. Kůže je v tomto místě špatně vyživovaná a je náchylnější k zánětu. Kuperóza se nejčastěji vyskytuje u suché pleti a pleti s porušenou bariérovou funkcí se sklonem k červenání.

Příčinou mohou být léky, onemocnění, stárnutí kůže, nevhodné hrubé čištění pleti, nadměrné slunění a vystavování pleti nepříznivým podmínkám. Náchylnost ke kuperóze se často dědí.

V tomto případě je nutné používat šetrné přípravky, které budou vyživovat žilní stěny a regenerovat pokožku.

Přípravky vhodné na domácí péči:

Mycí olej a pleťová voda dle typu pleti

Maska Arteris na rozšířené žilky má vyšší koncentraci bioaktivních látek a zrychluje terapii kožního problému. Zlepšuje pružnost cévních stěn, je vhodná i pro velice citlivou pokožku.

Jako sérum můžete použít Regenerační obličejový olej Arteris. Účinné bioaktivní látky z jinanu dvoulaločného a komonice lékařské zabraňují zhoršování defektu rozšířených cévek a pomáhají jeho vymizení.

Krém na rozšířené žilky Arteris je vhodný k dennímu ošetření pleti s rozšířenými žilkami. Krém příznivě působí na průchodnost cév, osvěžuje pleť a je vhodný i jako prevence kuperózy.