Povadlá pleť, bez jiskry ale zato s vráskami? Už ne!

Na stavu pleti se významně podílí tyto faktory: stres, dostatek výživy a antioxidantů, prostředí a hormonální vyladění.

Kolem 30 roku věku dochází ke změnám v ukládání vitamínů a minerálů. Tělo si velice obtížně ukládá vápník a vitamíny. Dá se říci, že to, co jsme do 30 let zanedbali, se jen těžko dohání. Hlavní pro udržení pleti v kondici je dostatečná hydratace. Pokožka je pro tělo rezervoár vody - záleží na funkci a množství kolagenových vláken, která mají schopnost navázat tekutinu.

Společně s hydratací je nutná výživa, abychom kůži doplnili potřebné vitamíny. Výživa bez hydratace nemá dostatečný efekt, protože se výživné látky nedostanou do hlubších vrstev pokožky. K této dopravě je právě nutná voda (ve formě mezibuněčné tekutiny), na kterou se živiny navážou a mohou pomoci, kde je jich nejvíce potřeba.

Přípravky vhodné pro domácí použití:

Řada Anti-Age de Luxe je určena ženám zralého věku, které si přejí udržet mladistvý vzhled a zároveň své pleti dopřát vše, co v tomto věku potřebuje: buněčnou obnovu, ochranu, fytoestrogeny, výživu a hydrataci.

Výjimečné účinky luxusních rostlinných olejů doplňují specifické bioaktivní látky s prokázanou účinností. Přírodní látky účinné proti stárnutí pleti se tak propojují v elixír dlouhé=ho mládí a přirozené krásy.

Kompletní řada Anti-Age de Luxe:

Bioaktivní čistící emulze, bioaktivní pleťová voda, bioaktivní obnovující sérum, bioaktivní oční sérum, bioaktivní pleťová maska, bioaktivní omlazující krém.

Pro ženy kolem 40 let mohu doporučit spíše tyto přípravky:

Hydrofilní mycí olej s růží a mimózou krásně zjemňuje pleť a vzácné oleje růže, jasmínu a mimózy uvolňují stres a napětí.

Exkluzivní růžová pleťová voda je vhodná ke zklidňujícím a regeneračním obkladům. Vzácný olej z růže damašské pomáhá při vyčerpání a nespavosti.

Regenerační obličejový olej růžový, případně Šípkový olej nebo Arganový olej. Všechny tyto oleje mají silné detoxikační a regenerační účinky. Šípkový olej můžete také využít k hojení i starých jizev, vhodný také pro těhotné ženy a malé děti. Arganový olej je naopak výborný i k ošetření a regeneraci vlasů.  

Hyaluronové sérum silně hydratuje pleť, která pak může přijímat i výživné látky. Také vyhlazuje a omlazuje pleť, podporuje tvorbu kolagenu, navrací pleti pružnost a vyrovnává drobné nedokonalosti.

Zklidňující avokádová maska intenzivně hydratuje, vyživuje, zklidňuje a posiluje pružnost pleti.

Arganový krém nebo růžový krém Rosa Canina. Oba výborně ochrání pleť před vnějšími vlivy (vítr, chlad, vlhko, smog, prach a podobně) a stále pokračují v regeneraci a hydrataci pleti.

Pokud pozorujete výše popsané neduhy na Vaší pleti, doporučuji Vám zařadit pravidelné kosmetické ošetření společně s masáží pleti, která aktivní látky pomáhá vstřebat do hlubších vrstev pokožky, a společně s relaxací pleti umožní lepší vyživení.

Pro intenzivnější účinek a viditelné omlazení pleti běhen pár týdnů je ideální kúra Manuálního liftingu obličeje. Za deset hodinových a velice příjmených liftingových masáží budete mít pleť viditelně omlazenou, vypnutou, vyživenou a hebkou. Více informací o této mětodě najdete níže.