Jak na mastnou a aknózní pleť?

Mastná a aknózní pleť je velice náročná na péči a každodenní čištění. Není tedy pravda, že se vyskytuje pouze u mladých lidí, kteří zrovna procházejí obdobím dospívání a jejich stav je tedy převážně dán hormonálními změnami. Čím dál více se setkáváme s ženami ve středním věku, které tento problém také trápí.

Mastnou pleť a její sklon k tvorbě akné zapříčiňuje vysoký mazotok, nesprávná životospráva, špatná péče o pleť a podobně.  

Jedná se o komplexní stav, kdy je třeba mimo správné kosmetiky věnovat čas a pozornost také již zmíněné životosprávě, odpočinku, eliminaci stresu, aktivnímu životu (pobyt v přírodě, sport..) a jiné.

Vhodné přípravky na domácí použití:

Hydrofilní odličovací olej s tea tree použijete místo pleťového mléka. Tea tree olej má dezinfekční účinky bez toho, aby pleť vysušoval a poškodil ochranný film pleti. Je také vhodný k regeneraci pokožky i k prevenci jizviček po akné.

Čistící gel SALT je alternativa pro ty, kteří nesnesou olej na obličeji. Je to velmi řídký gel pro hloubkové čištění pleti.

Pleťová voda Hřebíčková je ideální pro ošetření aknózní pleti. V kombinaci s Francouzským jílem si můžete umíchat masku na obličej a hlavně na zanícená místa. Voda má analgetické a protizánětlivé účinky.

Pleťová voda citron a grep je alternativou Hřebíčkové vody. Ideální pro poruchy pigmentace, čistí, projasňuje, osvěžuje a pozvedá náladu.

Jako sérum můžete použít Regenerační obličejový olej Carotino s Aloe vera. Výrazně zjemňující olej udržuje pokožku pružnou a hydratovanou, výborný pro regeneraci pleti po opalování.

Tymiánový gel použijete jako masku cca 1x týdně. Je to tonizační gel s bambuckým máslem. Směs éterických olejů má čistící a antimikrobiální účinky a osvěžující vůni.

Můžete také použít Čistící masku Tužebníkovou, která hloubkově čistí mastnou a aknózní pleť, reguluje přiměřenou tvorbu kožního mazu, zabraňuje komedonům a zánětlivým procesům v pokožce.

Jako krém můžete použít Čistící krém tea extra, případně Aknégel, který můžete používat i lokálně jako první pomoc při objevení nového „přítele“.

Věřím, že Vám mé rady pomohou. Pokud budete chtít diagnostiku pleti s poradenstvím, ráda Vás u mě přivítám.

Děkuji za pozornost, Jana.