Manuál péče o pleť 

Pravidelná správná péče o pleť je nezbytnou podmínkou pro to, mít obličej krásný, mladý, pružný a hlavně bez přetěžování a kožních problémů.

Základ je čistota, výživa a ochrana.

Ráno je nutné vyčistit pleť pleťovým olejem nebo mlékem, omýt vlažnou vodou a poté dočistit pleť vhodnou pleťovou vodou, kterou naneseme na vatový tampon. Čištění pleťovou vodou opakujeme do té doby, než je vatový tampon čistý. Jakmile máme takto vyčištěnou pokožku, můžeme nanést výživnou vrstvu (sérum, regenerační olej..) a následně vrstvu ochrannou (krém, rostlinný olej).

U mastné pleti bych raději doporučila lehčí mycí přípravky, které pleť zbytečně nepřemastí, přírodně antisepticku pleťovou vodu a lehčí krém.

U suché, zralé pleti si můžeme dovolit hutnější a mastnější přípravky s přídavkem regeneračních a velké dávky výživných látek.

U mladé pleti se musíme hlavně zaměřit na hydrataci a udržení elasticity. Proto vybíráme produkty s osvěžujícím a hydratačním účinkem.

Častou chybou je předčasná regenerace pleti. Výživa být musí, ale postupně, Například v rozmezí 25-30 let můžeme používat mírně výživné látky, od 40 let bych doporučila výživné a regenerační stačí používat pravidelně od cca 50 let. Je jasné, že je každá pleť je jiná, proto toto berte jako nástin řešení.

Večer je nutné důkladně odlíčit a vyčistit pleť. Zbytečně ji ale nedrhneme, chováme se k pleti jemně a šetrně, spíše přípravky do pleti vmasírujeme. V opačném případě si zaděláváme na nové vrásky hlavně kolem očí, kde je kůže jemná a citlivá. 

Až po vyčištění můžeme nanášet večerní péči. Některé přípravky je vhodné nanést až těsně před spaním, aby byl účinek největší v době spánku, kdy jsou regenerační pochody v pleti nejintenzivnější.

Stejnou péči, co dáváme obličeji, dopřejeme i dekoltu a krku. Na krku nejsou mazové žlázy, proto stárne nejrychleji. Protože je zde kůže a svaly pevně srostlé, nemůže se ani na krku provádět chirurgické omlazení. Je tedy nezbytné o něj pořádně pěčovat.

Co si dopřát jednou týdně?

Maska - vybereme ji podle typu pleti, můžeme ji doplnit i o péči o oči (balzám, maska). Masku nanášíme vždy na čistou pleť, necháme 15 - 20 minut působit a po smytí ošetříme pleť vhodným krémem.

Jeden den bez líčení - jeden den si dopřát pro výživu, hydrataci a odpočinek pleti.

Sérum - od 35 roku bych doporučila 1-2x týdně nanést pod masku, krém nebo na noc. Sérum vybíráme podle typu pleti a aby podpořilo účinek krému nebo masky.

Největší hříchy v péči o pleť:

1. přípravky nevhodné pro vaši pleť

2. prošlá kosmetika

3. nedostatečné čištění pleti

4. nešetrné čištění pleti

5. nedostatek hydratace

6. nedostatečný pitný režim

Příklady dle typu pleti:

mastná pleť

Hydrofilní olej Mateřídouška

Pleťová voda Citron a grep, pleťová voda s mateřídouškou

Regenerační olej Carotino s aloe vera

Tužebníková maska

čistící krém Tea extra, Tymiánový gel

se sklonem k akné

Hydrofilní olej s tea tree, Čistící gel Salt

Pleťová voda Hřebíčková, Citron a grep

Regenerační olej Carotino s aloe vera

Tužebníková maska

Krém Elizabeth, Aknégel

citlivá pleť

Neutrální hydrofilní odličovací olej

Levandulová pleťová voda

Neutrální regenerační olej

Zklidňující avokádová maska

Levandulový krém

suchá pleť

Hydrofilní olej levandulový

Pleťová voda levandulová 

Regenerační olej Monet, Regenerační olej růže

Maska avokádová

Arganový krém, růžový krém Rosa Canina

zralá pleť

Hydrofilní olej s růží a mimózou

Exkluzivní pleťová voda růžová

Regenerační olej růže

Bioaktivní pleťová maska

Bioaktivní omlazující krém